Katalog branżowy firm
Dodaj ogłoszenie
regulamin
 
Województwo: Obiekt: szukaj
 
Strona główna   »   

śląskie   »   Węgierska Górka   »   Domki   »   Ośrodek Wypoczynkowy Żabnica
 

Domki Węgierska Górka - Ośrodek Wypoczynkowy Żabnica

«« powrót
śląskie, Węgierska Górka 
Ośrodek Wypoczynkowy Żabnica  

Obiekt: Domek
Województwo: śląskie
Miejscowość: Węgierska Górka
Kod pocztowy: 34-350
Ulica: ul. Obrońców Węgierskiej Górki 33
Tel.: b.d.
Fax: b.d.
E-mail: b.d.
WWW: b.d.

Nr oferty: 17043
Data dodania: 2009-04-22
 
Ilość pokoi:   15  
Opis pokoi:

W każdym domku są dwa lub trzy miejsca noclegowe oraz aneks kuchenny.
 
 
 
Opis obiektu:

Ośrodek Wypoczynkowy Żabnica (dawny Ośrodek Domków Letniskowych Wiktoria) reaktywuje swoją działalność!

Do dyspozycji gości są domki letniskowe, pole namiotowe, prysznice, toalety oraz świetlica.

Na terenie ośrodka znajduje się 15 domków letniskowych. W każdym domku są dwa lub trzy miejsca noclegowe oraz aneks kuchenny.

Istnieje również możliwość rozbicia namiotu oraz przyjazdu z własną przyczepą kempingową bądź kamperem.

Prysznice i toalety znajdują się w osobnym budynku. Ośrodek posiada własną studnię głębinową oraz niezależne źródło dostawy prądu.
Opis okolicy:

Beskid Żywiecki
To region, rozciągający się na długości ponad 100 km pomiędzy Przełęczą Zwardońską na zachodzie a Przełęczą Sieniawską oddzielającą go od pasma Gorców, gdzie korzystać można z uroków pobytu w górach, jak i nad wodą. To geograficznie najwyższa partia Beskidów Zachodnich (1725 m), obfitująca w bogactwo górskich krajobrazów Dobrze zachowana jest tu pierwotna karpacka przyroda. Jezioro Żywieckie jest znane w całej Polsce ze swojego niezwykłego położenia i wyśmienitych warunków żeglarskich. Dwie górskie rzeki - Soła i Koszarawa - oprócz funkcji letnich kąpielisk, spełniają także wymagania amatorów niektórych dyscyplin sportów wodnych. Wszystkim narciarzom miejsce to znane jest ze specyficznego mikroklimatu, który sprawia, że sezon zimowy trwa tu często aż do maja. Dobrze w skali kraju rozwinięta baza noclegowa oraz dogodna sieć drogowa i kolejowa czynią z Beskidu Żywieckiego region łatwo dostępny i przyjazny dla odwiedzających.

Gmina Węgierska Górka
Położona jest w południowej części województwa śląskiego, w powiecie żywieckim, w sąsiedztwie gmin: Milówka, Ujsoły, Jeleśnia, Radziechowy-Wieprz oraz w niewielkiej odległości od stlicy powiatu – Żywca. Malownicze tereny gminy rozciagają się pomiędzy Beskidem Śląskim a Beskidem Żywieckim, w dolinie rzeki Soły. Od północnego zachodu otoczona jest rozrogiem Baraniej Góry – Glinne (1024 m.n.p.m.) a od południowego wschodu potężnymi ramionami Romanki (1366 m.n.p.m.) i Lipowskiej (1324 m.n.p.m.) wraz z jej odgałęzieniami, tj. Magury Cięcińskiej (891 m.n.p.m.), Abrahamowa (857 m.n.p.m.) i Prusowa (1010 m.n.p.m.). Węgierska Górka była ważnym punktem oporu podczas wojny obronnej w 1939 r. Można zwiedzić tutaj polskie fortyfikacje. Zaplanowano budowę 16 schronów bojowych, mających zamykać dolinę, ale jedynie 5 z nich zdołano wybudować. Były to ciężkie schrony żelbetowe, uzbrojone w ciężkie karabiny maszynowe, w których przez 29 godzin kompania forteczna stawiała czoło niemieckiej dywizji (więcej na temat schronów w Turystyka i wypoczynek).

Żabnica
To duża wieś w dolinie o tej samej nazwie pomiędzy grzbietami Prusowa i Lipowskiej oraz Abrahamowa. Ciągnie się na przestrzeni blisko 10 km, dolnym krańcem sięgając Węgierskiej Górki, a górnymi przysiółkami podchodząc pod zachodnie stoki Romanki Środkowy odcinek doliny jest niezabudowany, natomiast największe w górnej części osiedle Skałka leży w miejscu, gdzie zbiegają się koncentryczne źródłowe potoki Żabnicy. Jeszcze wyżej w przysiółku Kaminna stoi dom malarza Wojciecha Opani. Artysta co roku organizuje w nim plenery malarstwa i rzeźby, a ich efekty gromadzone są na podwórzu, a nawet łące po drugiej stronie drogi. Całe obejście robi niezwykłe wrażenie, z brzegu lasu patrzą na wędrowca ogromne rzeźby-stwory, dom otacza tłum drewnianych postaci. Z różnych części Żabnicy wychodzi kilka szlaków, m.in. w kierunku Prusowa, Robaczej, Rynianki i Romanki. Najstarsza data dotycząca Żabnicy pochodzi z 1626 r. ze spisu inwentarza dóbr żywieckich, gdzie już wtedy występowało nazwisko Wojtyła. Być może to właśnie z Żabnicy pochodzą dziadowie Ojca Świętego Jana Pawła II – Karola Wojtyły, o czym coraz częściej wpominają biografowie i badacze genealogii Jego rodziny.
 

Opinie internautów  
Do tej pory nikt nie wyraził opinii o powyższym obiekcie.




UWAGA: Redakcja serwisu nie odpowiada za treść zamieszczanych ogłoszeń.

Wszelkie zapytania dotyczące ofert prosimy kierować do osób zamieszczających ogłoszenia.



Zobacz również:  
Oferty z regionu: 
Oferty z całego kraju: 
 
 
DODAJ OGLOSZENIE        KATALOG FIRM        REGULAMIN SERWISU        REKLAMA W SERWISIE
All rights reserved     Copyright © 2024     poznajkraj.pl